Muhammed Eren yarınlara mutlu bir şekilde yürüsün istedik ve başardık!

Kalıtsal bir hastalık sebebiyle bir bacağı kısa dünyaya gelen Muhammed Eren'in yaşam çilesi ağır! Çaresizlik hissiyle onun için her şey daha da kötüye giderken ona yardım eli uzattık. Birçok Ortopedi hekimi ayağının kesilmesi protez bacak takılması konusunda görüş bildirdi ancak bu bizim için mücadele etmeden pes etmek anlamına gelirdi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Lokman Kanat'ın talimatları ve olağan üstü çabası sayesinde bu tip vakaları Türkiye’de pediatrist ortopedist olarak 2 değerli hekimimizin yapabildiğini öğrendik. Ve Muhammed Eren’in yeni hikayesi bizimle birlikte burada başladı. Büyük bir başarı ve mutluluk hikayesi için…


Muhammed Eren pes etmedi biz de pes etmedik ve zorlu bir mücadeleyi başararak ilerliyoruz.

muhammed_eren_yurusun

Muhammed Eren Yönetim Kurulu Başkanımız Lokman Kanat tarafından ameliyat olması için Diyarbakır’dan İstanbul’a getirildi. Muhammed’i bu alanda 85 cerrahi operasyon vakası yapmış ve dünyada başarılı çalışmalar yapmış değerli Op. Dr. Cengiz Cabukoğlu hocamızın şifalı şefkatli ellerine teslim ettik. Muhammed’in süreci uzun, ilk ameliyattan sonra 2. ameliyatımız da çok başarılı geçti. İlk ameliyatında bacağına takılan demir ikinci ameliyat ile çıkarıldı. Bağları dikildi, bacak boyu uzatıldı. Bacak uzadıkça bu ameliyatlara devam edilecek ve Muhammed 15 yaşına gelene kadar 2 veya 3 ameliyat daha olacak. Şu an Muhammed için çok şükür her şey yolunda ve ayağının üzerine basabilecek. 15 yaşından sonra tüm operasyonlar bitmiş olacak ve Muhammed çok sevdiği futbolu oynayabilecek.

Değerli YK Başkanımız Lokman Kanat’ın “Bu çocuğumuzun o güzel gülüşünü ve mutluluğunu görmek inanın bana dünya da yaşayabileceğiniz en büyük mutluluktur” sözü hepimiz için geçerlidir. Çocuklar hiç acı çekmesin, çocuklar ağlamasın, çocuklar hep gülsün.